Ana sayfa League of Legends Bahçeşehir Üniversitesi e-Spor Bursu veriyor

Bahçeşehir Üniversitesi e-Spor Bursu veriyor

PAYLAŞ

Bahçeşehir Üniversitesi e-Spor Bursu veriyor

Ülkemizde bir okul e-Spor bursu veriyor! Tüm dünyayı etkisi altına alan e-Spor Rüzgarı, akademik hayatta da karşılığını buluyor. Bahçeşehir Üniversitesi e-Spor Bursu veriyor. Geçtiğimiz yıl birçok ülkede görmeye başladığımız “e-spor bursu” artık ülkemizde de yer alıyor.

espor bursu bahçeşehir üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, toplantı sırasında yaptığı konuşmada ülkemizin bu sefer geri kalmayacağını vurgularken, “Yapacağımız faaliyetlerle dünyanın sayılı üniversitelerinden biri haline gelerek Türkiye’nin bu alanda dünyada söz sahibi olması için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki dönemlerden itibaren espor alanında programımıza dersler ekleyeceğiz,” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi, League of Legends Türkiye Şampiyonluk Liginde başarılı olan e-sporculara %100 e varan eğitim bursu veriyor.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit ise Türkiye’nin ilk espor bursunu değerlendirirken, “Ne kadar başarılı bir esporcu olursanız olun, bireysel imkânlarla yurtdışında kariyer yapmak hiç de kolay değil. Bunu sağlamak için bir takımın, bir akademinin parçası olmak önemli bir avantaj. Bu süreçte akademilerin de bu desteği profesyonel anlamda sağlaması çok değerli. Bahçeşehir Üniversitesi’nin espora hem akademik kulüp hem burs hem de kurumsal odaklı sahip çıkışı, Türkiye’nin espor geleceğini etkileyecek bir faktör. Dünyanın birçok yerinde kampüsü bulunan büyük bir akademik kurumun, espor dünyasına bu denli içten bir katkı sağlaması ve “işin içinde” olması, Riot Games olarak bizler için de hiç şüphesiz önemli bir gelişme” dedi.

Kaynak

e-SporTR.com olarak Bahçeşehir Üniversitesi’ne e-Spor’a yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir   E-Spor Lisansı Nasıl Alınır ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here