Yazıya ilk olarak bilmeyen arkadaşlar için Wallbang’in ne olduğunu anlatarak başlayalım. CS:GO oyununda wallbang, duvarın arkasındaki birisini vurmaktır. Wallbang atmak her ne kadar şans işi gibi gözüküyor olsa da bilgi, insiyak, tahmin ve analize dayalıdır. İçgüdü, çözümleme ve tahmin yapabilmek için oyunda deneyimli olmak gerekiyor dolayısıyla bunları anlatacak bir vaziyet yok. Ancak wallbang atmanın bir başka sırrı ise bilgi, başka bir deyişle bu yazıda sizlere Dust2 haritasındaki belirli wallbang noktalarını göstereceğim. Böylece rakibinizi görmeden kill alıp kendinize aldatıcı denmesini sağlayabilirsiniz.

AWP gibi keskin nişancı tüfeği ile duvar arkası pozisyonda dahi headshot Aş ölümcüldür. Rehberdeki ekran alıntılarında, headshot wallbang’leri işaretlidir. şayet aiminizi kafanın altına kaydırırsanız SMG veya tabancalarda ya hiç, Veyahut çok az hasar verebilirsiniz. başka bir deyişle AWP, AK-47,M4 gibi bir tabanca kullanmıyorsanız ya wallbang atmayı denemeyin, yada elinizdeki tabanca duvarı delebiliyorsa tam işaretlediğim noktaya, başka bir deyişle Baş hizasına sıkın.

CS:GO Wallbang Noktaları

» Görsellerin üzerine tıklayıp büyülterek hangi noktaya ateş edeceğinizi inceleyebilirsiniz.

# T-Spawn Wallbang’leri

Bu wallbang’ler, CT tarafının kendini T-Spawn’a göstermeden doğrudan olarak kill almasını sağlayabilir. Bir terörist AWP’sini öldürmek takımı rahatlatır ve böylece round’a 1-0 önde başlarsınız. Resimlerde göstermiş olduğumuz wallbang’ler teröristlerin en sık durdukları klasik noktalardır. Teröristin eğilmesine veya ayakta durmasına göre öldürebilir veya canını 25 civarında bırakabilirsiniz. Bu yüzden 2. resimde iki Adet yer işaretledik. Standing: Ayakta iken. Crouching: Çömeliyorken.

fotoğraf 1: Bu köşeye gidin ve sabit kalın.
fotoğraf 2: İşaretli yerlere ateş edin.

T-Spawn’da sol tarafta duran şahıs için olan bir wallbang ise şu şekildedir: (Resimlere dikkatli bakın, tam olarak gösterilen yerde durmazsanız mermi yanlış yere gidebilir)

fotoğraf 3: Arabanın kapılarının arasına gidin.
fotoğraf 4: Gösterildiği yere nişan alın.

# Elevator Wallbang’i

CT Spawndan çıkınca 6. resimde de gördüğünüz gibi köşede kalan bölgeye Elevator deniyor. Bu bölge, CT’lerin sıkça saklandığı ve bomba alanındaki Terörist takımı için çok tehlikeli olan bir bölgedir. Siz Short tarafına veya Long’a bakarken birden rakip Elevator’da saklandığı için CT Spawn’dan çıkıp büyük zararlar verebilir. ama hem Long hem Short ile uğraşırken bir yandan CT Spawn ile uğraşmak epey zordur. Bu gibi durumlar için, Elevator wallbang’i ile şansınızı tecrübe edebilirsiniz. ama bu wallbang, duvar çok kalın olduğu için AWP’ye uygundur.

fotoğraf 5: Kendinizi bu noktaya yaslayın.
Dust2 Elevator Wallbang
fotoğraf 6: İşaretli noktaya ateş edin.

# Tünel ve Köşe Wallbang’leri

Teröristlerin tünelden geldiklerini biliyorsanız ama B’nin dışında kalmışsanız bu wallbang noktası sana Muavin olabilir. Bu wallbang sayesinde tünelden çıkan düşmanları öldürebilir veya köşedeki rakiba headshot atabilirsiniz. İşaretli noktaya ya AWP ile sıkmanız, veya AK-47, M4A4 gibi bir tabanca ile spray yapmanız önerilir. Tünel çıkışına spray yapmak Hemen hemen bütün teröristlere hasar verebilir ve öldürebilir. Sol taraftaki nokta tünel sağdaki ise köşedir. Resmin üzerine tıklayarak büyük bir şekilde bakabilirsiniz.

fotoğraf 7: İki varil arasına yaslanın.  
fotoğraf 8: İki noktadan birine nişan alın.

# Long Kapısı Wallbang’leri

Kapının arkasına saklanan Hasım büyük bir tehlike yaratır. Yanına gidip vurmaya çalıştığınızda kafanıza mermiyi yiyebilirsiniz. Burada yapılacak en Müsait metot işaretli noktayı taramaktır. Başka açılardan da özdeş işlevi yapabilirsiniz ancak en uygunu ve en Çok hasar Eda olasılığı olan pozisyon budur ve birbiri arkasına sıkışmış olan rakipleri böyle vurabilirsiniz.

fotoğraf 9: İşaretli noktaya nişan alın.
fotoğraf 10: Ateş ettikten sonraki Netice.

# Mavi Konteyner Wallbang’i

Konteyner, Teröristlerin saklanabileceği başka bir yerdir. Flash olmadan karşısına çıkmak tehlikeli olabilir. Bu vaziyette AWP’niz varsa görseldeki yere ateş edebilirsiniz. Bu rakibi ya öldürecektir, Veyahut korkup oradan ayrılmasını sağlayacaktır. Ancak konteyner arkasında Ufak bir tümsek Mevcut. Rakibiniz tümsek bölgesindeyse vücudundan hasar alır ve bu 57 hasar verir.

fotoğraf 11: ak çıkartmanın altına nişan alın.
fotoğraf 12: Netice.

# Araba Kutusu Wallbang’i

Teröristler Bomba Alanı B’ye yerleşmişlerse, araba tarafına büyük ihtimalle biri geçmiştir ve bu Hasım sana büyük bir zorluk çıkarabilir. Çünkü platform bölgesindeki Hasım veya pencere altındaki Hasım ile sizi crossfire başka bir deyişle çapraz ateş altına alabilir. Bölgeyi Arka almak için arabadaki düşmanı öldürmeyi tecrübe edebilirsiniz, böylece mümkün bir çapraz ateş tehtidinden kurtulabilirsiniz. Bu wallbang AWP ile etkilidir bu yüzden mermi iki kapıdan da geçer.

fotoğraf 13: Mavi varilin önüne yaslanın.
fotoğraf 14: Bu pozisyonlara sniper ile sıkın.

Bu yöntemler ile rakibinizi yenme şansınız artacaktır. Özellikle T-Spawn wallbanglerini öğrenmek ağırbaşlı avantaj sağlayabilir. Okuduğunuz için teşekkürler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here