PAYLAŞ

e-Spor Türkiye’de Seçmeli Ders Oluyor 

Şaka değil gerçek !

e-Spor artık Türkiye’de seçmeli ders oluyor.

iki e-Spor hayranı öğretmen, e-Spor‘un önemini ve insanlar üzerinde ki gelişiminin ve etkisinin farkına varmış. Öğrencilerinin oyun oynayarak beyninin hızlı düşünme yeteneğinin ve reflekslerinin geliştiğini biliyordu. Bu sebeple e-Spor’u çalıştıkları okulda müfredata sokmak istediler. Uzun bir zaman bu konu üzerinde çalıştılar. Atmadıkları mail okumadıkları yazı kalmamıştı. En sonunda başarılı oldular ve e-Spor Türkiye’de seçmeli ders oluyor. Ahmet Bora ve Oğuzhan Bilir adlı bu güzel öğretmenlerimiz çalıştıkları okulun müfredatına e-Spor’u seçmeli ders olarak sokmayı başardılar. Bir ilk olan Ekin Koleji’ni tebrik ediyoruz.

ekin koleji e-spor

Ekin Koleji‘nde bu dersi seçen öğrenciler 3 yıl boyunca haftalık 2 saat e-Spor eğitimi alacaklar. Ders programına e-Spor derslerini koyan okul yönetimi, hepimizin hayalini gerçekleştirmiş oldu. Ekin Koleji öğrencileri haftada 2 saat e-Spor oyunlarını oynayacaklar ve bu oyunlar ile kendilerini geliştirecekler.

Teknoloji, artık spora da hayata da yön veriyor. Yıllardır spor denilince akıllara maalesef ki ilk başta futbol geliyor artık bu mücadeleleri sanal ortama da taşınıyor. Taraftar kazanmak, reflekslerini güçlendirmek hızlı düşünmeyi ve doğru karar vermeyi sağlamak öğrencilerin gelişiminde büyük katkı sağlayacaktır.

Bir çok spor klübü vakit kaybetmeden e-Spor’a dahil olmuştu.

e-Spor’a ülkemizde Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Karşıyaka klüpleri takımlarını kurarak destek olmuşlardı.

e-SporTR ekibi olarak, Ahmet Bora ve Oğuzhan Bilir adlı güzel öğretmenlerimize ve Ekin Koleji‘ne sonsuz teşekkür ederiz. Başarılarının devamını diler e-Spor’a sunmuş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

Nasıl e-Sporcu olunur ? e-Spor lisansı nasıl alınır ? Bu soruların yanıtını merak ediyorsanız.  e-Spor Lisansı Nasıl Alınır adlı haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir   1907 Fenerbahçe eSpor TBF Biletini Kaptı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here