PAYLAŞ

e-SporTR Özel : Berke “Thaldrin” Demir Röportajı

Takımın en istikrarlı ve istisnasız herkes tarafından sevilen aynı zamanda KAPTAN olarak literatüre geçmiş olan 1907 Fenerbahçe oyuncusu Thaldrin ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik.

Sizleri daha fazla bekletmeden Thaldrin ile yapmış olduğumuz röportaj ile baş başa bırakıyoruz.

e-SporTR Özel : Berke “Thaldrin” Demir Röportajı

e-Spor hayatınız nasıl başladı? Tam olarak e-Sporcu olmaya ne zaman karar verdiniz ?  

Espor hayatım aslında üniversite sınavımın sonuçlanması ile başladı diyebilirim. Ben oyuna 2011 gibi başlamıştım ancak 2012 yılında üniversite sınavına gireceğim için bir seneliğine ara vermiştim. Sınav bittikten sonra eskiden oynadığım arkadaşlarımla tekrar sohbet etmeye başladım ve birkaçının takımlarda oynadığını ve turnuvalara hazırlandığını öğrendim. Yetenekli bir oyuncu olduğum söylenirdi hep arkadaşlarım tarafından, ve ben de kendimi bu camia içinde buldum arkadaşlarım sayesinde. Tekrar oynamaya başlayarak kendimi yavaş yavaş geliştirdim ve bir bakıma bu kariyerime başlamış bulundum.

İleriye dönük hedefleriniz nedir ?

Hedefim Dünya Şampiyonası’na gitmekti ve hedefime bu sene ulaştım. Açıkçası kendime yeni bir hedef koymam gerekiyor ama henüz bir şey belirlemiş değilim. Belki okumakta bulunduğum endüstri mühendisliğine devam edip oradan ilerleyebilirim belki de kendime yeni bir hedef koyup tekrardan oyuna dört kolla sarılabilirim.

Dünya kupası için Çin vizesinde sorun yaşanıyor. Bu olayın aslı nedir ?

Bazı sıkıntılardan ötürü vize alma konusunda problemler yaşadık. Biz Dünya Şampiyonası’ndan önce Kore’de antrenman yapmaya gitmeyi planlamıştık, oraya da Çin vizesini halledip öyle geçmeyi düşünüyorduk. Ancak vize işlemleri öngörülen süreçten biraz daha uzun sürdü ve antrenman planımız suya düştü. Bize tek etkisi bu şekildeydi.

Ülkemizde ki e-Spor’u ve geleceğini nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Bu konuda bir yorum yapması gerçekten güç. Çünkü her geçen gün bu camia inanılmaz bir ivme ile büyüyor ve bu büyüme geometrik olarak sağlanıyor. Net olarak söyleyebileceğim tek şey var ki o da esporun gelişiminin durmayacağı ve geleceğinin çok parlak olacağı.

İlginizi Çekebilir   Fenerbahçe Galatasaray LoL Derbisi

Vaktinizi ayırıp sorularımızı yanıtladığınız için çok teşekkür ediyoruz son olarak eklemek istediğiniz birşey var mı ?

Bu küçük sohbet için sizlere çok teşekkür ederim. Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın, her bir taraftarı gururlandırmak için elimizden geleni ardına koymayacağımızı bilmenizi isterim. Herkese şimdiden iyi seyirler.

 

e-SporTR.com olarak 1907 Fenerbahçe eSpor’un ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğinden şüphe duymuyor Worlds 2017 de başarılar diliyoruz.

Facebook ve Twitter sayfalarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here