Bir çoğumuz oyun tecrübesini en üst düzey de yaşamak için Muhtelif ekipmanlar kullanıyoruz. Ne yazık ki Türkiye sektöründe oyuncu ekipmanlarının ücretleri bir çoğumuzun bütçesini aşıyor. Bu vaziyet da yardımımıza Amazon.com gibi alternatif siteler geliyor. Ne yazık ki bu sitelerde de uygulanan vergi yüzünden fiyatlar Çok olabiliyor…

Türkiye pazarında Müsait ücretli olarak karşımıza çıkan sayılı marka bulunmakta. Ne yazık ki oyuncuların seçenek ettiği bu markalar Çoğunlukla Çin ‘den çok henüz ucuza alınıp Türkiye de kolay bir paketleme işlemiyle çok henüz yüksek fiyata satılıyor. İşin Keder kısmıysa bu ürünler Çoğunlukla bir ay içerisinde ya kırılıyor Veyahut arızalanıyor.

Dikkat edilmesi şart olan noktalar:

  1. Çin ‘den getirtilip Türkiye de üzerine marka basılıp kutulanan ürünleri seçenek etmeyiniz. (Bknz; Rampage, preo vs…)
  2. Firmaların ”GÖZ BOYAMA” numaralarının kurbanı olmayın. ”Bknz: Dandik bir mouse yapalım. Üzerine de kocam 16.000 DPİ yazalım. ” Fps oyunlarında profesyonel oyuncular Çoğunlukla düşük dpi aralığı seçenek eder. 16K dpi çok büyük ekranlar da oynamadığınız sürece işinize yaramayacaktır.
  3. Işığı olması nitelikli olması mananına gelmiyor. kimi firmalar on liralık klavyelere led Fer döşeyip seksen, doksan lira gibi bir fiyata satabiliyor.
  4. gerçekte ekipman tercihleriniz de en çok dikkat faktörüz şart olan husus ”KONFOR”. Kimsenin sözüne inanmayın, reklamlara kanmayın. Gidin bir harika store’a deneyin ekipmanları. Elinize en rahat oturanı kapın.

Ek: Düşük sekmentde önereceğim bir marka Mevcut sizlere dostlar. 100 TL gibi bir fiyatla kendini oyun sektörüne tanıtan, hem kalitesiyle hatta performansıyla dillere destan olan, bu da yetmiyormuş gibi uzun ömürlü olan ulusal mousemiz: BLOODY A9. Kendileri epey da ergonomiktir.

Ayrı olarak Bloody markasının başka ürünleri de kalitesine nazaran Müsait ücretli ve uzun ömürlüdür. Bir göz atın derim…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here