PAYLAŞ

SPACE SOLDİERS’ A RAKİP Mİ GELİYOR ?

Geçtiğimiz gün ESEA OPEN LEAGUE ‘inde Dark Passage ile Team of Anatolia karşılaşmasını büyük bir hayretle izledik.

Team of Anatolia, Dark Passage karşısında 16-6 galip gelmeyi başardı. Özellikle maçın ortalarında TOA takımının rifler oyuncusu olan Göker “gkrr” Göçmez ‘in yapmış olduğu Ninja Defuse hepimizi hayran bıraktı.

SPACE SOLDİERS’ A RAKİP Mİ GELİYOR

Team of Anatolia takımının daha önce ESEA OPEN LEAGUE‘inde hiç yenilmemesi sadece bir maçta saat değişikliği nedeniyle maça çıkamayıp hükmen yenilgi alması bizleri acaba SPACE SOLDİERS’ A RAKİP Mİ GELİYOR diye düşündürüyor.

Team of Anatolia kimdir?” Sizin için takımın kurucusu olan Ahmet Bozyel’e ulaştık.

Röportajdan önce isterseniz Team Of Anatolia‘nın kazandığı başarılara bir göz atalım.

CS:GO : Dreamhack Atlanta 2017 Elemeleri Yarı Finaller (HLTV.org’a giriş şansı)
CS:GO Turkey Cup Turnuvası 1.liği
CEVO League Yarı Finalleri
EST Deagle Cup Şampiyonluğu
League Of Legends : Monster Gamecell 3.lüğü
Riot Games Yaz yükselme Ligi grup 1.liği
İzmir Teknosa & SteelSeries Turnuva 2.ciliği
Rocket League : Turkiye Liginde Lig 1.si,2.si ve 3sü TOA E-Sports Takım Oyuncularıdır.

İşte o Röportajımız ;

-Team of Anatolia nasıl kuruldu ve misyonu nedir kısaca anlatır mısınız Ahmet bey?

2015 yılının Mayıs ayı itibari ile alt yapılarına başladığımız TOA Elektronik Sporlar Kulübünü 2016 yılının Ocak ayında resmen faaliyete sokabildik. Bu süre zarfında bu işi daha önce yapmış bazı dostlarımız ile görüşüp onlardan fikir alışverişi yaptık. Özverili çalışmalarımızın meyvelerini de gördüğünüz üzere gerek lobisel faaliyetlerde ki dostluk gerek ise de alınan başarılar ile kanıtlamaktayız.

Ülke içi başarı her daim her kulüp için önemlidir lakin TOA E-Sports olarak bizim hedefimiz kesinlikle yurt dışında başarılı olabilecek bir kulübün resmi temellerini atmaktır.

-Türkiye’de Elektronik Spor sizce ne durumda ve sizin genel olarak düşünceleriniz nelerdir?

Türkiye’de Elektronik Sporların durumu bazı oyunlarda iyi durumda lakin bazı oyunlarda ise kelimenin tam anlamıyla en dipte. Ülkemizde profesyonelleşen bir kulübü kurmak ciddi anlamda büyük yatırımlar gerektiriyor ve neredeyse hiç destekçi bulunamıyor. Bizlerde artı lobi ile ve güzel referanslar ile başlamamış olsaydık veya yönetim kadromuz yetersiz olsaydı tahmin ediyorum ki şuan diğer kapanan kulüplerimiz gibi olurduk. Dışardan gözüktüğü hali “Logo tasarlat, Forma tasarımı yaptır, Facebook sayfası aç, Sosyal medyada paylaşım yap ve turnuvalara katıl…” olarak görünse de işin iç yapısı kesinlikle bu değil. Yaklaşık 50 kişilik bir ekip ile günün 10 saatine yakın bir süresinde çalışıyoruz ve bu oyuncularımıza ayırdığımız sürenin dışarısında kalan kısım. Yeni kurulacak olan kulüplere tavsiyem şudur ki sabırlı olsunlar, çünkü başarı hiçbir zaman bir kulüp kurulsun da kollarına atlayayım diye beklemez. Sponsorlar hiç bir zaman “Yeniler ama belki başarırlar” düşüncesi ile yatırım yapmaz. Elektronik Sporlar da olayın güzel yanı ise içten oluşan taraftar kitleleridir. Zamanla küçük şeylerden mutlu olan taraftarlarınız ve destekçileriniz oluşur.Bu taraftarlar her şeyleri ile yanınızda durmaya çalışır. İşte Elektronik Sporu diğer spor branşlarından ayıran en önemli özellikte bence budur.

-Son soru olarak size iletmek istediğim soru şu; Başarılı kulübünüzün Resmiyeti ve Geleceği hakkında ki planları söyler misiniz?

Onun hakkında ki hiç değişmeyen yanıtımızı ve amacımızı size söylemek isterim:

Türkiye Spor Bakanlığının, Gelişmekte olan spor branşları bölümü üzerinden kayıtlarını başlattığı başvuruyu kısa süre içerisinde cevaplayacak ve kulübümüz resmi olarak Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin tanıdığı bir spor kulüp olacaktır.

Her yıl daha iyisini canla başla yaparak ilerleyen TOA E-Sports 2017-2018 sezonunda da adından sıkça söz ettirecek ve başarı ile ülkesini temsil edecektir.

-Bu keyifli röportaj için teşekkür ederim Ahmet bey.

Ben teşekkür ederim.

Team Of Anatolia’yı Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir   CS GO Kendini Kickleme

Resmi Web Sitesi : https://www.toaesports.com

Facebook : https://www.facebook.com/toaesports

Twitch : https://www.twitch.tv/toaesports

15 YORUMLAR

  1. bi kere dp yi yendiler diye dp den iyi takım mı oluyolar :D:D o zaman Fenerbahçe fethiyespora yenildi fethiyespor daha mı iyi 😀

  2. Çok yeni bir takımlar zamanla çok daha iyi yere geleceklerine inanıyorum. Biraz zaman gerek ve birazda özveri. Öyle yada böyle TOA diye bir gerçek var artık Türkiye’de.

  3. TOA ve DP arasında ki maç tek kelimeyle mükemmeldi ama DP’nin yeni kadrosu ve oyuncuları pek iç açıcı bir performans gösteremedi.TOA kendini profesyonel anlamda çok fazla geliştirdi umarım daha iyi hedeflerle ve başarılarla ile bizi şaşırtırlar SS ile rakip olabilmek konusunda bir sözüm yok ancak SS biraz daha olgun ve yetenekli. İleri de ki performansları hayranlıkla bekliyorum. BAŞARILAR TOA.

  4. Kıskananlar seziyorum.. günden güne kendini geliştiren bir takım olarak TOA’yı umuyorum ki daha nice profesyonel arenalarda göreceğiz <3

  5. SS’e nazaran Genç bir takım ve çok güzel gelişme gösterdiler. Dark passage bir yana royal bandits ve cs go da üst düzey birden fazla takımı açık ara farkla yendiler. Başarılar Dilerim. #TOA

  6. TOA, yeni bir takım olmasına rağmen böyle kararlı ve istekli olduğu sürece önüne gelecek tüm takımları alt edecek yetenekte. Tabi bunda en önemli etken Ahmet Bozyel. Bu takım gelecek vaat ediyor takipte kalın.

  7. TOA E-sports takımı gördügüm kadariyla cok iyi bi takım ve iyi oyuncular yetistiren bi takım. ileride ata ve gangy gibi oyuncular da bu takıma cok sey katacaklardir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here